Müşterilerimize verilen hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için HİZMETLERİMİZ bölümüne bakabilirsiniz.
ArcelorMittal
Arbed, Usinor ve Aceralia'nın birleşmesiyle oluşan, dünyanın en büyük çelik üreticilerinden Arcelor, 2006 yılında dünyanın önde gelen bir başka çelik üreticisi Mittal'le birleşerek ArcelorMittal adını aldı. Ortaya çıkan dünyanın en büyük çelik üreticisi ve dağıtıcısı olan şirket dünya çelik piyasasının yaklaşık yüzde 10'unu elinde bulunduruyor.

Hizmet türü:
Arcelor için 2000 yılından bu yana B2B kategorisinde, strateji geliştirme, pazarlama danışmanlığı ve pazarlama iletişimi konularında hizmet veriliyor. Ayrıca uzun süre kurumsal yayıncılık ve basın danışmanlığı konusunda da hizmet verildi. http://www.arcelormittal.com
Yakaladın YakaladınPerakende e-ticaret pazarında fırsat sitelerinin öncülerinden Yakaladın Yakaladın. eğlenceli, yenilikçi ve kullanışlı geniş ürün yalpazesiyle kullanıcılarına her gün yeni fırsatlar sunuyor.

Hizmet türü:
2012 Ekim ayından itibaren B2C ağırlıklı, stratejik pazarlama danışmanlığı ve yönetim danışmanlığı hizmeti veriliyor. http://www.yakaladinyakaladin.com/
House of HumanTürkiye'nin önde gelen koçluk ve eğitim firmalarından biri olan House of Human, kendi geliştirdiği özgün koçluk eğitim programlarını Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF'e onaylatan Türkiye'deki tek koçluk eğitim firmasıdır. Bireysel koçluk eğitimleri yanında, kurumsal firmalara da koçluk ve eğitim programları düzenlemektedir.

Hizmet türü:
Pazarlama danışmanlığı, pazar analizi ve strateji geliştirme http://www.houseofhuman.com/
YY-İthalatPerakende e-ticaret pazarında faaliyet gösteren fırsat sitelerinin ve offline fırsat mağazalarının en büyük tedarikçisi olan YY-İthalat, ürünleri ve bayilerine sunduğu teknik olanaklarla pazarın öncüsu konumunda.

Hizmet türü:
2012 Ekim ayından itibaren B2B ağırlıklı, stratejik pazarlama danışmanlığı ve yönetim danışmanlığı hizmeti veriliyor. http://www.yyithalat.com/
Emülzer
Türkiye'nin ilk su yalıtım malzemeleri üreticisi olan Emülzer, 1935 yılından beri temelden çatıya, tüm su yalıtımı uygulamaları için likit yalıtım malzemeleri üretiyor. Emülzer, geniş likit ürün yelpazesiyle hem proje pazarında, hem de perakende nalbur pazarında likit yalıtım ürünlerinin öncü firması olarak faaliyetlerine devam ediyor.


Hizmet türü:
Pazar analizleri, B2B strateji danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı, pazarlama departmanının kurulmasıhttp://www.emulzer.com.tr/
Centrum Toplantı HizmetleriTürkiye'nin ilk ve en fazla tercih edilen toplantı hizmetleri kuruluşu Centrum, Küçükyalı, Suadiye ve Haliç'teki toplantı salonlarıyla İstanbul'un her iki yakasında da profesyonel toplantı deneyimini yaşamanızı sağlıyor.

Hizmet türü:
Pazar analizi ve B2B pazarlama stratejisi geliştirme, pazarlama danışmanlığıhttp://www.cth.gen.tr
Sur Çelik KapıAydın'da kurulu 22 bin metrekare kapalı, 26 bin metrekare açık alana sahip fabrikasında "Dünyanın en güvenli çelik kapılarını" üreten Sur Çelik Kapı, kesintisiz Ar-Ge yatırımlarıyla çelik kapı sektörünün öncü firmaları arasında yer alıyor.

Hizmet türü:
Pazar analizi ve stratejik pazarlama danışmanlığıhttp://www.surcelikkapi.com
Türk Yapısal Çelik Derneği / Sivil Toplum / Yapı SektörüYapısal çelik sektöründeki firmaları çatısı altında toplayan TYÇD ayrıca Yapısal Çelik Yeterlik Belgesi TucsaMark'la da sektördeki kalite standartlarını belirlemektedir.

Hizmet türü:
B2B kategorisinde pazarlama danışmanlığı, pazarlama strateisi geliştirme, pazarlama iletişimi çalışmaları, TucsaMARK kurumsal kimlik inşası.http://www.tucsa.org/
Hecha İspanyolca'da "Mükemmel pişirilmiş!" anlamına gelen Hecha, geleneksel ve köklü bir pişirme yöntemi olan döküm demiri, modernist ve yaratıcı bir anlayışla buluşturarak geniş ürün yelpazesiyle lezzet tutkunlarının hizmetine sunuyor.

Hizmet türü:
B2C ve B2B, strateji danışmanlığı, pazarlama danışmanlığı.http://www.hecha.com.tr
RozakTürkiye'nin en büyük demir-çelik ürünleri satış ve servis merkezi olan Rozak, Arcelor, Corus gibi uluslararası çelik üreticilerinin yanında çok sayıda yerli demir-çelik üreticisinin ürünlerini toplamı 100 bin tonu aşan stoklarıyla satışa sunuyor. Rozak, güçlü satış, operasyon ve satış sonrası hizmetiyle sektörünün lider kuruluşu durumunda. Rozak 2007'nin son çeyreğinde bir diğer müşterimiz ArcelorMittal'in dağıtım organizasyonu ArcelorMittal Distribution bünyesine katıldı.

Hizmet türü:
B2B pazarlama iletişimi çalışmalarıhttp://www.rozakdemir.com/tr/index.htm
Colliers Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlığı
Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Zinciri Colliers International'ın Türkiye temsilcisi Colliers Resco Şubat 2001'den beri özellikle A sınıfı ofis piyasasında en güçlü danışmanlık şirketi konumunda. 2006'dan itibaren Colliers İnternational markasıyla hizmet veren şirket ofis, arsa ve sanayi binaları aracılık işlemleri yanında değerleme, fizibilite ve geliştirme gibi konularda da uluslararası standartlarda danışmanlık hizmeti sunuyor.

Hizmet türü:
B2B, pazar analizi ve pazarlama stratejisi geliştirme, pazarlama danışmanlığı. http://www.colliers.com/en-gb/turkey
Galata A.Ş.Gayrimenkul alanında al-restore et-kirala modeliyle hizmeti veren Galata A.Ş., Beyoğlu ve Galata başta olmak üzere İstanbul'un merkezi bölgelerinde satın aldığı binaları restore ederek kiralama ve işletme hizmeti veriyor. Galata A.Ş.'nin restore ettiği yapılar deprem güçlendirmesi tamamlandıktan sonra aslına sadık kalınarak yenilenirken, ısınma, güvenlik, onarım vb. işletme hizmetleri de yine Galata A.Ş. tarafından sağlanıyor.

Hizmet türü:
B2C pazar analizi ve pazarlama stratejisi geliştirme, pazarlama danışmanlığı. http://galataas.com/index-TR.htm
Aras Kargo
Celal Aras tarafından 1979 yılında temelleri atılan Aras Kargo ülke sathına yayılmış 800 şubesi ve 10 bin çalışanıyla Türkiye'nin en yaygın hizmet ağına sahip kargo firması durumunda.

Hizmet türü:
Pazarlama danışmanlığı, pazar ve firma analizleri, strateji geliştirme.http://www.araskargo.com.tr
Baca MarketBaca teknolojisi alanında 2003'ten beri pek çok ürünün Türkiye distribütörlüğünü yürüten Baca Merket, şimdi de yeni nesil kompozit, esnek, şişen baca sistemi FuranFlex'i Türkiye pazarına sunuyor.

Hizmet türü:
2012 B2B ağırlıklı, strateji, pazarlama danışmanlığı ve yönetim danışmanlığı hizmeti. http://www.bacamarket.com/
Hadeka İnşaat1980'lerin başında İnşaat Mühendisi Hamit Derya tarafından temelleri atılan Hadeka İnşaat, özellikle İstanbul Anadolu yakasındaki sanayi inşaatlarıyla biliniyor. Hadeka, hizmet verdiği kurumlara hem proje aşamasında verdiği destek ve uyumlu çalışma anlayışı, hem de şantiyelerde sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetle yalnız memnun müşteriler yaratmakla kalmıyor, çevresinde tavsiye edilen ve aranan bir yüklenici olarak da tanınıyor. Hadeka bugün deneyimli ekibi, güçlü finansal yapısı, değer yaratmaya odaklı kurumsal kültürüyle Türkiye'deki sanayi yapılarında uzmanlık çözümleri sunmaya devam ediyor. Kazakistan'da yerleşik ofisi aracılığıyla da, uluslararası inşaat pazarında tercih edilen bir yüklenici olma yönünde kararlı çalışmalarını sürdürüyor.

Hizmet türü:
Pazar analizi ve B2B stratejik danışmanlık, pazarlama danışmanlığı, pazarlama departmanının kurulması.http://www.hadeka.com.tr
Honeywell
Dünyanın en büyük otomasyon ve kontrol teknolojisi üreticilerinden biri olan Honeywell 1992 yılından beri kendi ofisiyle Türkiye'de faaliyetlerine devam ediyor.

Hizmet türü:
Konut bölümü için, B2C ve B2B strateji danışmanlığı ve pazarlama iletişimi çalışmaları. Endüstriyel otomasyon ve bina otomasyonu bölümleri için B2B pazarlama iletişimi çalışmaları. Ayrıca tüm bölümler için basın danışmanlığı ve kurumsal yayıncılık.
EHB Beckum
Almanya'nın Beckum kentinde Türk girişimciler tarafından kurulan EHB, Almanya'nın önde gelen inşaat firmaları için başta şap ve sıva olmak üzere çeşitli konularda hizmet veriyor.

Hizmet türü:
Pazar analizi ve stratejik rapor hazırlanması
Tandem Coaching“Sürdürülebilir başarı” sloganıyla yola çıkan Tandem, profesyonel koçluk ve yetenek yönetimi hizmetleri sunuyor.

Hizmet türü:
Stratejik danışmanlık, pazarlma iletişimi çalışmaları ve kurumsal kimlik inşası.
Arcelor
2002 yılında Arbed, Usinor ve Aceralia'nın birleşmesiyle oluşan, dünyanın en büyük çelik üreticilerinden Arcelor, Türkiye'de uzun ürünlerini Arcelor International, yassı ürünlerini ise Arcelor FCS aracılığıyla pazarlıyor. 2006 yılında dünyanın önde gelen bir başka çelik üreticisi Mittal'le birleşerek ArcelorMittal adını aldı.

Hizmet türü:
Bkz. AncelorMittal
Alnoni OriginalTürkiye pazarına ilk kez giren noni meyve şurubu olan Alnoni Original Hawai'de yetişen noni meyvesinin doğal yollarla elde edilen ve dünyada "welness drink" kategorisinde kullanılan şurubunu Türkiye pazarına eczaneler aracılığıyla sunuyor.

Hizmet türü:
B2C strateji danışmanlığı, pazar analizi, pazarlama iletişimi çalışmaları, kurumsal kimlik inşası, içerik ssğlama.
ORL İşitme Cihazları
Türkiye'nin işitme cihazları konusunda önde gelen şirketlerinden ORL, 13 şubesi ve 200'e yakın bayisiyle Unitron, Coselgi, Audifon, Intrason gibi markaların Türkiye genel distribütörlüğünü yapıyor.


Hizmet türü:
B2C, pazar-müşteri analizi ve pazarlama stratejisi geliştirme, pazarlama iletişimi çalışmaları.
AON Re Turkey / Reasürans / SigortacılıkUluslararası reasürans şirketinin Türkiye ofisi.

Hizmet türü:
B2B pazarlama iletişimi çalışmaları.http://www.aon.com/turkey/
Zanotti Safkar / Mobil Soğutma üniteleri / HVACSoğuk zincir uygulamalarına yönelik Türk-İtalyan joint venture yatırımı. Kamyonlar için motordan bağımsız, motorinle çalışan soğutma ürünleri üretimi.

Hizmet türü:
Pazar analizi ve pazarlama stratejisi geliştirme, Kurumsal kimlik inşası.
Çarşı (Boyner) Büyük Mağazacılık / Çok katlı mağazacılık
Smart Markalı Ucuzluk Mağazaları / Çok katlı mağazacılık / Outlet
Hamamcıoğlu MüesseseleriÇeşitli markalarda jeneratör, gemi makineleri, sanayi tipi kurutma cihazları ve ağr makinelerin Türkiye distribütörü.

1995-1997 arasında, B2B, fuar tasarım ve uygulama çalışmaları
Vend Cafe / Gıda otomatları işletmesi / Yeme-İçme
Alarko Alfarm / Su ürünleri / Gıda
Gipaş Elektronik Kyocera-Murata faks, fotokopi cihazlarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten kuruluş için pazarlama iletişimi ve fuar çalışmaları.

B2B ve B2C 1995-1997 arası
Atak Kozmetik / Kozmetik
RAMS Risk Yönetimi / Risk Yönetimi / Sigortacılık
Balkan / Küçük ev aletleri üretimi
Teknik Yapı Proje
Çelik yapı teknolojisi konusunda çözümler sunan Teknik Yapı Proje, ağırlıklı olarak çelik taşıyıcılı sanayi binaları konusunda proje geliştirme ve taahhüt işleri yapıyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı / Sivil toplum
Çevrim / Mobil Soğutma üniteleri / HVAC
Interims Risk Yönetimi / Risk Yönetimi / Sigortacılık
AGG Sigorta Brokerliği / Sigortacılık
BuyByPost - Deniz Tekstil / Katalogla pazarlama / Tekstil
Segure Sigorta - Kıbrıs / Sigortacılık / Reasürans
Türkiye Hazır  Beton Birliği / Sivil Toplum / Yapı Sektörü
Yönetim ve insan kaynakları danışmanlığı alanında hizmet veren kuruluş için, kurumsal kimlik inşası, pazarlama iletişimi çalışmları ve basın danışmanlığı (B2B 1998)
Esentepe'nin tanınmış mekanı için, reklam, basın danışmanlığı ve organizasyon (B2C 1996)
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı / Sivil toplumTürkiye'de faaliyet gösteren maden şirketleri ve akademik çevreleri biraraya getiren vakıf için siyanür liçiyle altın eldesi konusunda kamuoyunu bilgilendirici toplantılar. (B2C, basın danışmanlığı, organizasyon, kurum yayıncılığı 1995)
Aktüel Eczacı / Kurum Dergisi; yayını ve reklam pazarlaması 1994
Gıda makinelerinin distribütorlüğünü yapan kuruluş için kurum yayıncılığı, B2B
İstanbul Teknitk Üniversitesi (İTÜ) RektörlğüDönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in himayesinde İTÜ Rektörlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Üniversite-Sanayi İşbirliği 1. Şurası'nın organizasyon, reklam, basın danışmanlığı (B2B ve B2C, 1994)

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.