20 Ocak 2002

Parlak bir geleceğin habercisi

Parlak bir geleceğin habercisi20.Ocak.2002 - Avrupa'nın üç çelik devi biraraya geldi ve dünyanın en büyük çelik üreticisi ARCELOR doğdu! Yaklaşık üç yıldır yapısal çelik sektörü için TradeARBED Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü'ne iletişim danışmanı olarak hizmet veren Portakal, bu büyük birleşme sonucunda, ARCELOR INTERNATIONAL Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü'ne hizmet veriyor. Marka takdimi 17-20 Ekim 2002 tarihlerinde Yapısal Çelik İhtisas Fuarı sırasında gerçekleştirilen Arcelor International, yalnızca yapısal çelik konusunda değil, tüm uzun ürünler gamında Arcelor Group'u temsil ediyor.
Avrupa'nın en büyük çelik üreticileri ARBED, ACERALIA ve USINOR, yaklaşık bir yıllık çalışma sonucunda güçlerini birleşerek 2002 yılından itibaren dünyanın en büyük çelik üreticisi ARCELOR'u oluşturdular.
Dünya çelik sektörünü şekillendiren bu büyük şirket evliliğinin; daha düşük maliyetli ürün ve hizmet üretimi, teknolojinin daha hızlı yenilenmesi, sürdürülebilir gelişmeyi sağlayacak ürünlerin ortaya çıkartılması, müşterilerin önünde yeni ufuklar açılması, çalışanlara yeni fırsatlar yaratılması, daha iyi bir dünyanın, daha iyi bir geleceğin şekillendirilmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor.
Bu birleşme sonucunda doğan Arcelor, 60 ülkede 110 bin çalışanı, 45 milyon tona yakın yıllık üretimi ve 27 milyar Euro'luk cirosuyla dünyanın en büyük ve coğrafi olarak de en geniş alana yayılmış çelik üreticisi unvanını taşıyor.
Üç yıldan fazla bir süredir Gebze'deki Profil Servis Merkezi ve Avrupa kesit profil stokuyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek inşaat sektörünün gelişmesine önemli katkılarda bulunan TradeARBED Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü de bu yeni oluşum kapsamında faaliyetlerine Arcelor International Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü olarak devam ediyor.
Bugüne kadar çelik sektöründe deneyimi ve uzmanlığıyla tanınan üç firmanın güçlerini birleştirmesini simgeleyen Arcelor ismi, ARRBED'in "AR", ACERALIA'nın "CEL", ve USINOR'un "OR" harflerinin birleşmesinden oluşuyor. Daire, halka, yay anlamına gelen ARC kelimesi birliği, mükemmelliği ve uyumu çağrıştırıyor. İngilizce'de "maden cevheri" anlamında kullanılan ORE kelimesine atıfta bulunan "OR" ise bir yandan akla çeliği getirirken, Fransızca'daki anlamı sayesinde de "altın"ı çağrıştırıyor.
Arcelor'u oluşturan kuruluşlar, dünyanın bugünkü şeklini almasına öncülük eden çelik sektörünün, bu birleşme ile şimdi de ekonominin yenilenmesi, dünyanın entegre olması için üzerine düşen görevi yerine getirdiğini ifade ediyorlar.
Arcelor'un önümüzdeki dönem stratejisi ise şöyle özetleniyor:
- Dünya çelik sektörünün referans merkezi haline gelmek.
- Arcelor'un sermaye piyasasında değerini sürekli yükseltmek
- Ölçek avantajını kullanarak coğrafi ve profesyonel anlamda erişilebilirliği artırarak müşterilere daha yakın olmak, daha hızlı servis vermek.
- Maliyetleri düşürerek, kaynakları daha iyi kullanarak, içeride ve dışarıda sinerji yaratarak karlılığı artırmak.
- Bireysel ve kollektif motivasyonu ve etkinliği ortaya çıkartmak
- Kişisel değerlerin katkısını en üst düzeye yükseltmek için kişisel değerleri ve yeterlilikleri, girişimci ruhu en üst düzeye çıkartacak yönde kullanmak, genç yaratıcılara fırsat vermek.
- Küresel pazar içinde yeniliklere dayalı, araştırma ve geliştirme kaynaklarını en verimli ve yaratıcı şekilde kullanan, çelikte yüksek katma değerli çözümler geliştiren grup olmak.
(organizasyon, proje, pazarlama danışmanlığı)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.