1 Haziran 2004

Arcelor'dan dev yatırım!..

1 Haziran 2004 - Arcelor, Borusan Grubu iştiraklerinden Borçelik'te yassı mamul üretimini artırmak üzere 140 milyon dolarlık ortak yatırım yaptı. Arcelor ve Borusan'ın ortak olduğu Borçelik'in 140 milyon dolarlık yatırımla kurduğu yeni galvanizleme hattı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle 19 Haziran'da hizmete açıldı. "Sıcak Daldırma Galvaniz Hattı" yatırımıyla Borçelik'in galvanizli yassı çelik üretim kapasitesi 1 milyon tona çıktı.

Dolle: Türkiye'ye güven tam
Borçelik Gemlik tesislerindeki törene Arcelor İcra Kurulu Başkanı Guy Dolle'nin yanı sıra Borçelik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Ereğli Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Recai Berber ve Borçelik Genel Müdürü Mehmet Betil katıldı. Arcelor İcra Kurulu Başkanı Guy Dolle, yaptığı konuşmada, Türkiye'deki firmalarla işbirliğine çok büyük önem verdiklerini kaydederek, Arcelor'un Türk ekonomisine güveninin tam olduğunu vurguladı. 15 yıldan bu yana Türkiye'de yapılan yatırımların herkes için değer yarattığını söyleyen Dolle, "Türkiye yakın gelecekte de Arcelor'un gelişiminde kilit ülke konumunda olacaktır" dedi.

Bir milyon tonluk üretim
Türkiye'de çelik sektörünün ilk özel girişimi olan Borçelik, soğuk haddelenmiş yassı çelik üretimi yapıyor. 1989 yılında faaliyete geçen Borçelik, otomotiv ve beyaz eşya üretiminin en büyük tedarikçilerinden birisi konumunda bulunuyor. 1994 yılından bu yana Gemlik tesislerinde üretim yapan Borçelik, yeni yatırımla tesislerin modernizasyonu yanında galvanizli çelik üretim kapasitesini de bir milyon tona çıkarttı. Yatırım öncesinde tesislerin yılda 900 bin ton soğuk haddelenmiş çelik ve 450 bin ton sıcak daldırma galvanizli çelik üretim kapasitesi bulunuyordu. 2003 yıl sonu itibariyle Borçelik'in toplam satış tutarı 220 milyon doları aşarken, satılan çelik miktarı 500 milyon ton düzeyindeydi.
Borçelik'te; Arcelor, Borusan ve Türkiye'nin en büyük demir-çelik üreticisi Ereğli Demir Çelik Fabrikaları yanı sıra Dünya Bankası'nın alt kuruluşu International Finance Corporation'un (IFC) da hissesi bulunuyor. Borçelik'e yapılan yatırımla, gerek yurtiçinde gerekse bölge ülkelerinde otomotiv ve beyaz eşya sektörünün ihtiyaç duyduğu yüksek kalitede haddelenmiş çelik üretiliyor. Üretilen çelik türleri arasında Arcelor'un yüksek nitelikli uygulamalar için geliştirdiği Extragal kalitesi de bulunuyor.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.