10 Mayıs 2005

MİMARLARI İSTANBUL'DA BİRLİKTE UÇURALIM

MİMARLARI İSTANBUL'DA BİRLİKTE UÇURALIMProje adı
Kuşbakışı İstanbul
"İstanbul'da benzersiz bir deneyim"


Amaç ve etkinlik
1-10 Temmuz 2005 tarihlerinde TMMOB Mimarlar Odası'nın organizasyonuyla gerçekleşecek ve 7 bini yabancı 3 bini Türkiye'den olmak üzere toplam 10 bin mimarın katılması beklenen 22. Uluslararası Mimarlar Kongresi UIA İstanbul 2005 Kongresi'ne katılmak üzere İstanbul'a gelecek Türk ve yabancı mimarlara İstanbul'un en önemli doğal özelliklerini ve tarihi kent dokusunu helikopter turlarıyla kuşbakışı izletmek, isteyenlerin fotograf ve video çekimi yapma fırsatı sunarak "İstanbul'da benzersiz bir deneyim" yaşamalarını sağlamak...

Uçuş Programı
Kongrenin tamamını kapsayan 10 gün boyunca her gün sabah saat 09:00-11:00 ve öğleden sonra 13.00-15.00 saatleri arasında aralıksız, 20'şer dakikalık 5'er sorti ile birlikte gün içinde toplam 10 sorti yapılacaktır. Her sefer için 20 dakika; olmak üzere günlük toplam 200 dakika, 10 günde 2000 dakikalık uçuş gerçekleştirilecektir.

Yolcular
Her sefer için 5 kişi, günlük 50,10 günde toplam 500 yerli ve yabancı mimarın İstanbul'u kuşbakışı izlemesi sağlanacaktır. Yolcu seçimi Mimarlar odası tarafından organize edilecektir.

Uçuş Rotası
Kalkış için Perpa İş Merkezi'ne ait helikopter pisti için anlaşmaya varılmıştır. Buradan kalkışla Ortaköy ve Boğaziçi, Boğaz üzerinden tarihi yarımadaya varış, yarımada turu ve Haliç üzerinden geri dönüş rotası planlanmıştır.

Uçuş Anıları
Uçuşa katılan tüm mimarlara uçuş bölgesini gösteren bir harita/broşür ile uçuş rotasında önceden yine helikopterle çakılmış fotograf ve video görüntülerini yer aldığı bir "uçuş CD'si" hediye edilecektir.

Uçuş Maliyetinin Karşılanma Şekli
Uçuş organizasyonu Portakal İletişim Grubu.tarafından TMMOB Mimarlar Odası adına gerçekleştirilecektir. Organizasyon maliyeti, anlaşma yapılacak sponsor firmalar tarafından karşılanacaktır. Sponsor kuruluşların amblem ve logoları uçuşa katılanlar için hazırlanacak CD ve broşür ile helikopter üzerinde ve pist yakınındaki bekleme alanındaki süslemelerde yer alacaktır. Tüm uçuş maliyetinin tek bir firma tarafından üstlenilmesi mümkün olduğu gibi her uçuş günü veya birden fazla uçuş günü sponsorluğunun ayrı ayrı kuruluşlar tarafından üstlenilmesi de mümkündür.
Bütçe
Etkinliğin toplam maliyete aşağıdaki kalemlerden oluşmaktadır:

*Uçuş masrafları
- Helikopter kirası
- Pist kirası
- Helikopterin temizliği

* Pist masrafları
- Pistin karşılama ve sinyalizasyon hazırlıkları
- Pist görevlisi

* Uçuş armağanları hazırlık ve üretimi
- Uçuş güzergahında CD için fotoğraf ve video çekimi
- Uçuş haritası ve hatırası (A3 Boyutlu, tek kırımlı 1.000
adet ofset baskı)
- Havadan çekilmiş video görüntüleri ve fotoğrafların yer aldığı üzeri baskılı CD (750 adet)

* Açıkhava süslemeleri
- Günlük helikopter süslemesi
- Pist süslemeleri ve sinyalizasyonu

* Yolcuların kongre vadisinden piste transferi


1 Günlük sponsorluk bedeli : 6.600 Eur+KDV
10 Günlük sponsorluk bedeli: 66.000 Eur+KDV

(10 Günlük sponsurluk için özel indirim uygulanır...)

Daha fazla bilgi için

Portakal iletişim Grubu
Nesteren Görgülü
0212 368 83 20
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.