22 Eylül 2005

Fuar standınız için danışmanlık hizmeti!

Fuar standınız için danışmanlık hizmeti!Firmanızın faaliyet alanı ve pazarlama hedeflerinizi anlatan noktaları belirleyip çalıştığınız mimarlık bürosuyla toplantılarınıza katılarak, yapılan tasarımların kurumsal kimliğinize uygun ve size özel yapılmasını sağlayarak, yapılan işin eksik yönlerini tespit edip bunların nasıl telafi edilebileceğini tartışarak, stand maliyetinin proje ile uyumunu denetleyerek, kullanılan malzeme, işçilik ve uygulama kalitesinin size vaat edilenle aynı olup almadığını kontrol ederek fuar katılımlarını sizin için korkulu rüya olmaktan çıkartabiliriz...

Standların eksikliği...
Standlarınızı tasarlayan, çizen ve üstelik 1-2 günlük zaman dilimi içerisinde fuar alanına kazasız belasız standınızı inşa eden mimarlık bürolarının verdiği hizmet elbette hiç küçümsenecek bir iş değil.
Ama gelgelelim mimarlık bürolarının inşa ettiği standlarda önemli bir eksiklik ortaya çıkıyor. Bu firmaların pazarlama / pazarlama iletişimi konularında uzman olmamaları nedeniyle birbirinden çok farklı işlerle uğraşan, bambaşka kurumsal kimliklere ve pazarlama hedeflerine sahip şirketlerin standları birbirinin kopyası haline gelebiliyor.
Herhangi bir fuarda her biri özene bezene yapılmış ve azımsanmayacak paralara mal olmuş standların önüne gidin ve bir an için firma logolarının orada olmadığını düşünün. Kaç tane stand size o firmanın hangi sektörde çalıştığını, ne ürettiğini, kim olduğunu, nasıl bir vizyona sahip olduğunu anlatır? Bu oran bizim gözlemlerimize göre ne yazık ki yüzde 10'un üzerine pek çıkmıyor.

Fuar standı danışmanlığı
Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor? Bu durum elbette ki mimarlık bürolarının suçu değil. Çünkü fuar tasarımcı ve uygulamacılarının yönlendirmesi üstelik de doğru yönlendirilmesi gerekiyor.
Biz de bu eksiklikten yola çıkarak "Fuar danışmanlığı" konusunu ayrı bir hizmet paketi haline getirdik. Reklam ajansınız veya halkla ilişkiler şirketinizden fuar standlarınızla ilgili fazla bir yardım alamıyorsanız, çalıştığınız mimarlık bürosu size birbirinin kopyası olan tasarımlar getiriyorsa, standlarınızın diğerlerinden ayrışmadığını düşünüyorsanız ve en önemlisi en optimum maliyetle sizi en iyi anlatan standlar istiyorsanız, bizden bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Bu hizmet kapsamında; firmanızın faaliyet alanı ve pazarlama hedeflerinizi anlatan noktaları belirleyip çalıştığınız mimarlık bürosuyla toplantılarınıza katılarak, tasarımların kurumsal kimliğinize uygun ve size özel yapılmasını sağlayarak, yapılan işin eksik yönlerini tespit edip bunların nasıl telafi edilebileceğini tartışarak, stand maliyetinin proje ile uyumunu denetleyerek, kullanılan malzeme, işçilik ve uygulama kalitesinin size vaat edilenle aynı olum almadığını kontrol ederek, fuar katılımlarını sizin için korkulu rüya olmaktan çıkartabiliriz... Portakal'ın danışmanlığıyla inşa edilen bir kaç stand örneği görmek isterseniz aşağıdaki sayfalara tıklayabilirsiniz.

Emülzer Yapı 2005 İstanbul Fuarı Standı

Ironman Stratejist Zirvesi 2004 Standı

Yapı 2002 İstanbul Fuarı Tezcan Galvaniz fuar standı

Arcelor Yapı 2004 İstanbul Fuarı Standı

Yapı 2004 İstanbul Fuarı Yapısal Çelik Alanı

Arcelor Yapı 2003 İstanbul Fuarı Standı

Yapı 2003 İstanbul Fuarı Yapısal Çelik Alanı

TradeARBED 2001 Yapısal Çelik Fuarı

TradeARBED 2000 Yapısal Çelik Fuarı

Gipaş Elektronik Fuar Standları

Hamamcıoğlu Müesseseleri Fuar Standları
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.