20 Haziran 2006

Doğayı kurtarmak için iki adres!

Doğayı kurtarmak için iki adres!
18 Haziran 2006 - Türkiye'nin doğal ormanları ve Akdeniz'in diğer bölgelerine göre temiz kalmış denizleri pek çok canlı türünün son sığınağı durumunda. Geriye kalan bu benzersiz doğal ortamları ve burada yaşayan pek çok türü korumak için ulusal ölçekte büyük bir kurtarma projesi olan Türkiye'nin Doğa Fonu'na destek verebilirsiniz. Ayrıca Antalya çevresinde Sorgun ve Belek'te golf sahaları açmak üzere yok edilecek binlerce dönüm ormanı korumak için buradaki gönüllülere de destek olabilirsiniz...


Nedef: Sıfır Yok Oluş Projesi ve Türkiye'nin Doğa Fonu

Amacını "Türkiye'de tükenmekte olan canlı türlerinin kaybında 2010 yılına kadar Sıfır Yok Oluşa ulaşmak" şeklinde özetleyen Türkiye'nin Doğa Fonu, Doğa Derneği, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından kuruldu. CNN Türk ve Atlas Dergisi'nin medya desteği verdiği, fon, Türkiye'de uluslararası öneme sahip 305 önemli doğa alanını korumak için kullanılacak. Koruma çalışmaları ilk aşamada en acil 10 proje üzerinde odaklanacak ve fondaki finansal kaynaklar arttıkça 305 önemli doğa alanının tümünün korunması için projeler uygulanacak. İlk aşamada yer alan çalışmaların tamamlanması için 1 milyon 897 bin YTL'lik bir desteğin toplanması gerekiyor.
Türkiye'de ulusal ölçekteki ilk girişim olan Türkiye'nin Doğa Fonu'nun tamamen şeffaf bir yönetim mekanizmasına sahip olacağı belirtiliyor. Doğa Derneği, Çevre ve Orman Bakanlığı ve Bileşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği yetkililerinden oluşan bir ulusal komite, ilk aşamada başlanacak 10 acil projenin yönlendirilmesinden ve daha sonraki aşamalarda yürütülecek proje konularının belirlenmesinden sorumlu olacak. Fona yapılan bağışların miktarı, ne kadar kaynağın hangi projelere harcandığı ve projelerin sonuçları düzenli olarak Internet üzerinden duyurulacak.

Nasıl destek verebilirsiniz?
Projeyi, SMS göndererek, bağış yaparak veya "Hem Al Hem Sat" internet sitesi aracılığıyla desteklemek mümkün.
SMS Desteği
Hedef: Sıfır Yok Oluş kampanyasını desteklemek için "doga" yazıp Turkcell 3057'ye kısa mesaj gönderdiğinizde her kısa mesaj karşılığında Doğa Fonu'na 5 YTL'lik bağış yapmış oluyorsunuz. (Gönderdiğiniz mesaj ücreti 2 kısa mesaj -20 yeni kuruş- olarak ayrıca ücretlendiriliyor. Bu kampanya yalnız Turkcell Faturalı hat sahipleri için geçerli.).

Banka hesabı
Doğa Derneği, Garanti Bankası, Mithat Paşa Şubesi (Ankara) Şube Kodu: 763
Hesap No: 6200305

Hem Al Hem Sat tablo müzayedesi
Sıfır Yok Oluş Kampanyası için, www.hemalhemsat.com internet sitesindeki açık artırmada, yaklaşık 15 ünlü ressama ait tabloları satın alabilirsiniz. Kampanyadan elde edilen gelir, Türkiye'nin Doğa Fonu'na aktarılıyor.10 Acil Proje
Türkiye'nin Doğa Fonu tarafından acil olarak hayata geçirilecek 10 proje şunlar:
1- Urfa'nın Ceylanları
2- Anadolu Parsı'nın Keşfi
3- Antalya Makilikleri
4- Son 11 Telli Turna
5- Fokların Son Sığınağı
6- Doğu Karadeniz'in Dağları
7- Son 200 Orkide
8- Sultansazlığı Suyunu Arıyor
9- İstanbul'un Kartalları
10- Doğa'nın Okulu

Linkler
Projelerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için
http://www.sifiryokolus.org
Doğa Derneği web sitesini ziyaret etmek için
http://www.dogadernegi.org
Atlas Dergisi editörü Özcan Yüksek'in kampanyayla ilgili yazısını okumak için
http://www.kesfetmekicinbak.com/editorun_notu/02238/
Hemalhemsat.com'dan tablo almak için
http://www.hemalhemsat.com/main/listing_doga.php
(Linkler açılmıyorsa kopyalayıp tarayıcınızın komut satırına yapıştırabilirsiniz)


Sorgun ve Belek ormanlarına yardım...
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Titreyengöl bölgesinde yaklaşık 3 bin 200 dönüm alandaki Sorgun Ormanı'nın 2004 yılında golf sahası ve otel yapımı için tahsis edilmesi çevreye duyarlı herkesi harekete geçirmiş konuyla ilgili yoğun protestolar gündeme gelmişti. Geçtiğimiz Nisan ayında Turizm Bakanı Atilla Koç, TBMM'de yazılı bir soruya verdiği yanıtta, tahsislerle ilgili bazı usulsuzlüklerin saptandığını bu nedenle de tahsis işlemlerinin yok hükmünde sayılması nedeniyle durdurulduğunu açıklamıştı. 1980'li yıllarda büyük bir yangın geçiren ve çeşitli gönüllü grupların çabasıyla tekrar canlanan Sorgun Ormanı halen çok sayıda bitki ve kuş türünü barındırıyor. Golf sahası ve otel yapımının durdurulmasına rağmen bölge halen golf sahası tehdidinden kurtulabilmiş değil. Projelerin gerçekleştirilmesi durumunda bölgede yaklaşık 200 bin ağaçla birlikte pek çok canlı türü de yok edilecek. Bu arada Belek bölgesinde yine aynı amaçla Belek Ormanı'nın da önemli bir bölümünün yok edilmesine başlanmış durumda.
Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgileri Side Doğa Gönüllüleri'nin http://www.sorgun.org adresindeki sitesinden alabilir, gelişmeleri forum bölümünden takip edebilirsiniz.
Ayrıca konuyla ilgili güncel gelişmeleri http://www.bianet.org/ internet sitesinden takip edebilirsiniz...

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.