31 Temmuz 2006

Portakal Beyin Fırtınası Temmuz toplantıları tamamlandı...

Temmuz ayında gerçekleştireceğimizi duyurduğumuz Portakal Beyin Fırtınası toplantılarına değişik sektörlerden 12 firma katıldı. Firmaların üst yönetim ve pazarlamayla ilgili kadrolarından 2-3 kişilik ekiplerle gerçekleştirilen toplantılara inşaattan bilişime, gıdadan makine imalatına kadar değişik sektörlerden firmalar katıldı.

31 Temmuz 2006 -
Firmalarla işletme, ürün veya hizmet, pazar, pazarlama hedefleri ya da pazarlama ekibiyle ilgili her türlü pazarlama sorununu tartışmak için Temmuz ayında düzenlediğimiz beyin fırtınası toplantıları tamamlandı.

Temmuz ayı boyunca değişik sektörlerden 12 firmayla 3'er saatlik beyin fırtınası toplantısı yapıldı. Toplam 36 saatlik toplantı maratonu bizi oldukça değişik sektörler ve pazarlama sorunlarıyla tanıştırdı. Temmuz ayında 2-3 kişilik ekiplerle gerçekleştirilen toplantılara katılanlar firma ortakları, genel müdür ve yardımcıları, pazarlama müdürü ve yardımcıları, satış müdürü ve satış ekibi ile ürün müdürleri oldu.

Toplantılarda tartışılan sorunlar ise genel olarak;faaliyet gösterilen pazarın tanımlanması, ürün-hizmetin tanımlanması ve konumlandırılması, pazardaki karar vericilerin gruplandırılması (segmentasyon), fark yaratacak pazarlama faaliyetleri ile rekabet avantajının yaratılması üzerinde yoğunlaştı.

Katılımcı firmalar arasında gıda ve katkı maddeleri, enerji, makine üretimi, elektronik ekipman ithalat ve üretimi, inşaat, inşaat malzemeleri, toptan tüketim malı pazarlama, toplantı hizmetleri, kimya sanayii ve bilişim sektöründen firmalar yer aldı.

Temmuz ayı fırsatı olarak sunumu yapılan ve toplantı başına 150 YTL fiyat belirlenen Portakal Beyin Fırtınası Toplantıları'nın 10 tanesi firmaların kendi ofislerinde 2 tanesi Portakal'ın ofisinde gerçekleştirildi ve bunlardan biri de İstanbul dışından katılan 2 kişilik bir pazarlama ekibiyle yapıldı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.