29 Kasım 2006

Tropikal meyve şurubu Alnoni Original'in yeniden lansmanı devam ediyor


29 Kasım 2006 - Bundan yaklaşık iki yıl önce piyasaya giren ancak konumlandırma ve strateji hataları nedeniyle hak ettiği ilgiyi bulamayan tropikal meyve şurubu Alnoni Original'in yeniden lansmanı Portakal Pazarlama Danışmanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. Pazarlama planlamasında ağırlıklı olarak gerilla pazarlama yöntemlerinin kullanıldığı Alnoni Orginal için gerçekleştirilen ve halen devam ettirilmekte olan çalışmanın kısa öyküsü şöyle:
Alnoni Orginal 2005 yılında piyasaya "meyve suyu pazarının yeni bir üyesi; noni meyve suyu" olarak sürülmüş bir üründü ve satış çalışmalarında 1,5 yıl boyunca istenen ilerleme bir türlü kaydedilemiyordu.
Portakal'in devreye girmesinden sonra önce ürünün doğru konumlandırılıp konumlandırılmadığı araştırıldı ve perakende satış fiyatı 95 YTL olan ürünün bir meyve suyu değil, bir "welness" içecek olduğu saptaması yapıldı. Yapılan pazar çalışması sonucunda ürünün eczaneler kanalıyla ve eczacı gözetiminde satılmasının uygun olacağına karar verilerek uygun eczanelerde doğrudan tanıtım çalışmaları gerçekleştirildi. Bu arada ürünün web sitesi de yeniden düzenlenerek daha fazla bilgiye daha kolay ulaşılmasını sağlayacak ve ürüne erişime yardımcı olacak bir hale getirildi.


Ürünün hedef kitlesi göz önüne alındığında yeniden lasmanının da Naturel 2006 Zihin Beden Ruh Sağlığı Festivali'nde ilgi çekici bir etkinlikle gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu amaçla Noni meyvesini yakından tanıyan bir uzmanın Festival'de bir workshop düzenlemesi için girişimlerde bulunuldu. 25 yıl Hawai'de yaşamış, Çin ve Hawai'de doktorluk yapmış, geleneksel Çin tıbbı konusunda uzman olan ABD'li Dr. Jeffrey Dann ile irtibata geçilerek Festival İçin İstanbul'a davet edildi. 18 Kasım 2006 tarahinde Askeri Müze'de Dr. Hakan Eraltan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen workshop'a içinde doktor ve eczacıların da bulunduğu 150'ye yakın izleyici katıldı. 16-19 Kasım arasında devam eden Festival sırasında da ziyaretçilere tattırma ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.
Alnoni Original ile ilgili pazarlama çalışmaları istanbul merkezli olarak halen devam ediyor.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.