30 Haziran 2008

Üst düzey yöneticiler için fikir fırtınası yönetimi...

Üst düzey yöneticiler için fikir fırtınası yönetimi...Üst düzey yöneticiler ekiplerinin hep daha verimli ve daha yaratıcı olmasını isterler. Ancak ekipte “en iyilerin” bulunması bile, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkartılması için her zaman yeterli olmayabilir. Portakal Pazarlama Danışmanlığı, şirketlerin kurmay heyetlerinin yönettikleri ekiplerle; daha güçlü, daha yenilikçi, daha yaratıcı çalışmalara imza atabilmesine yardımcı olmak için benzersiz bir atölye çalışması geliştirdi;

Üst düzey yöneticiler ekiplerinin hep daha verimli ve daha yaratıcı olmasını isterler. Ancak ekipte “en iyilerin” bulunması bile, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkartılması için her zaman yeterli olmayabilir.

Yaratıcı ve yenilikçi fikirler genellikle tek tek “yaratıcı” insanların yan yana gelmesiyle değil, bir araya gelen insanların iyi yönlendirilmesi ve yönetilmesi sonucu ortaya çıkıyor.

İşte bu nedenle yönetici ekibin daha yaratıcı ve yenilikçi olmasında en büyük görev en üst düzeydeki karar vericilere düşüyor.

Portakal Pazarlama Danışmanlığı, şirketlerin kurmay heyetlerinin yönettikleri ekiplerle; daha güçlü, daha yenilikçi, daha yaratıcı çalışmalara imza atabilmesine yardımcı olmak için benzersiz bir atölye çalışması geliştirdi;

“Üst düzey yöneticiler için fikir fırtınası atölyesi”

En fazla üç üst düzey yöneticiyle birlikte Portakal Pazarlama Danışmanlığı'ndan iki uzman, o kuruma özel daha verimli fikir fırtınasının yöntemlerini tartışıyor. Yöntemler belirlendikten sonra bu kez de yine kuruma özel güncel bir olay üzerinde fikir fırtınası gerçekleştiriliyor.

Atölye çalışması sonucunda yönetim kadrosu kendi ekiplerine daha objektif bakıyor, yenilikçi ve yaratıcı fikirler için ekiplerini daha iyi yönlendirebiliyor. Bir başka deyişle kurumun “sürekli ve sürdürülebilir” yenilikçilik için ilk adımı atması sağlanıyor.

Atölye çalışmasının süresi: 3 saat
İdeal katılımcı sayısı: 3-4 kişi
Katılımcıların pozisyonu: CEO, genel müdür ve stratejik konumdaki karar vericiler
Ön hazırlık: Katılımcılar atölye çalışması öncesinde Portakal Pazarlama Danışmanlığı tarafından hazırlanan bilgi formlarını doldururlar ve atölye çalışmasında örnek olay olarak ele alınacak konuyu belirlerler.
Yer: Kurum merkezi
Ücret: 1.500 YTL+KDV
Rezervasyon için: Nesteren Şencan Görgülü nesteren@portakalonline.com
0533 736 91 96
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.