26 Ekim 2008

Durgunluk var diye duracak mıyız?

Durgunluk var diye duracak mıyız?Durgunlukta pazarlamanın inceliklerini öğrenmek, eldeki barutla daha isabetli atışlar yapmanın yöntemlerini keşfetmek, durgunluktan "durmadan" çıkabilmenin yollarını bulmak için...

Durgunluk dönemlerinde pazarı ve müşteriyi anlamak çok daha fazla önem kazanıyor. Çünkü ancak müşterinin ruhunu ve pazarın durumunu kavradığınızda boş yere para harcamadan bir defada en doğru pazarlama hamlesini yapmanız mümkün olabilir.

Böylece hem sermayenizi hem de insan kaynağınızı daha verimli kullanarak kârlılığınızı sürdürülebilir hale getirebilir, edindiğiniz bu beceriyle durgunluk sonrasında da rakiplerinizin bir kaç adım ötesine geçebilirsiniz.

Yalnızca "daha akıllı" davrananların hayatta kalabileceği bu dönemde Portakal Pazarlama Danışmanlığı firmalar için iki temel hizmet sunuyor:

1- Pazar Analizi: Pazar ve müşteri gereksinimlerini bire bir hizmet alan firmanın pazarında çalışarak analiz etme ve buna uygun strateji geliştirme esasına dayanan bu hizmetle ilgili detaylı bilgiyi Hizmetlerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

Doğrudan doğruya pazarlama harcamalarında tasarruf ve etkinlik sağlamaya yönelik bu hizmet, hem mevcut ürün ve hizmetler için, hem de pazara sunulması düşünülen, yeni ürün ve hizmetler için uygulamaya dönük somut sonuçlar veren ideal bir strateji belirleme aracıdır.

2- Pazarlama Stratejisi Seminerleri: Koşullar ne olursa olsun, sürdürülebilir bir pazarlama başarısı elde edebilmek için gereken pazarlama stratejisinin oluşturulmasını en ince dataylarına kadar anlatan ve firmanızda nasıl uygulayabileceğinizi tartışan bu seminer programı firmaların pazarlama kurmayları için oluşturulmuştur. Bu konuda detaylı bilgi için nesteren@portakalonline.com adresine mail gönderebilir veya 0533 736 91 96 no'lu telefonu arayabilirsiniz.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.