28 Mart 2009

Medyaya özel arama motoruPortakal Pazarlama Danışmanlığı, kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak hazırladığı ikinci arama motorunu da geçtiğimiz günlerde medya dünyasının hizmetine sundu; Medya arama motoru Editorler.net...

Bir grup gazetecinin katkısıyla hazırlanan Medya arama motoru Editorler.net, gazeteler, haber portalları, yerel medya gibi spesifik arama seçenekleriyle, genel amaçlı arama motorlarında karşılaştığınız bilgi kirliliğinden kurtularak aradığınıza en yakın sonuçları elde etmenizi sağlıyor. Editorler.net'te ulusal gazeteler, haber portalları ve yerel medyada ayrı ayrı arama yapılabildiği gibi tüm medya organları üzerinde arama seçeneği de sunuluyor.

Editorler.net arama motoru kullanıcılardan gelen istek ve katkılarla geliştirilirken, aramalarda elde edilen sonuçların kalitesinin artırılması amacıyla yeni medya ve haber kategorileri eklenmesi için de çalışmalar sürdürülüyor.

Pazarlama temalı ilk ve tek arama motoru

Pazarlama temasıyla internette arama yapan ilk ve tek Türkçe özel arama motoru Marketingci.com da geçtiğimiz günlerde faaliyete geçmişti.

Marketingci.com da Editorler.net'e benzer biçimde yalnızca pazarlama konusuna odaklanmış web siteleri, bloglar ve hatta tekil yazılar üzerinde arama yaparak internet kullanıcılarının aradıklarına en yakın sonuçları elde etmesini sağliyor.

Marketingci.com kullanıcılara titizlikle seçilmiş, pazarlamayla ilgili, güvenilir kaynaklarda yapılan arama sonuçlarını sunarak hem zaman kazandırıyor hem de bilgiye ulaşımı ciddi ölçüde kolaylaştırıyor.

Türkçede pazarlama disiplininin gelişimine ve bilginin paylaşımına katkıda bulunmak için tasarlanan marketingci.com, bir yandan kullanıcıların katkı ve eklemeleriyle gelişirken diğer yandan isteyen herkesin sitesine veya bloguna marketingci.com arama kutusu eklemesine de olanak veriyor.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.