28 Ekim 2013

90 yılda Türkiye dünyanın neresinde?

90 yılda Türkiye dünyanın neresinde?Cumhuriyet'in 90'ıncı yılını kutlarken 90 yılda kat ettiğimiz yolu görmek için Türkiye'nin ekonomik ve sosyal göstergeleriyle ilgili bir kitapçık hazırladık.

Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun üzerinden tam 90 yıl geçti. Bu 90 yılda yokluk içinden 74 milyonluk sanayileşmiş bir ülke çıktı. Ancak 100 yıla merdiven dayayan bu öykünün içinde hem başarılar hem de başarısızlıklar var.

Önümüzdeki 90 yıla daha sağlıklı bakabilmek için, başardıklarımız kadar başaramadıklarımızı da önümüze koyup bir düşünmemiz gerekiyor.

Cumhuriyet'in 90'ıncı yıldönümünü kutlarken biz de bu büyüme ve gelişme çabasına küçük de olsa bir katkı vermek, müşterilerimizin, okuyucularımızın gelecek vizyonuna bir pencere açabilmek için bir kitapçık hazırladık.

"Cumhuriyetin 90'ıncı yılında dünyanın neresindeyiz?" başlıklı rapor Portakal Pazarlama Danışmanlığı'nın kurucu ortağı Güventürk Görgülü tarafından TÜİK, DPT ve benzeri kurumların verileri esas alınarak hazırlandı.

Milli gelirden sağlığa, eğitimden dış ticarete kadar Türkiye'nin 90 yıllık ekonomik ve sosyal göstergeleri içinde başarıları ve başarısızlıkları ortaya koymaya çalışan kitapçıkta BM insani gelişme endekslerine göre Türkiye'nin dünya sıralamasındaki yeri de ele alınıyor.

Portakal Pazarlama Danışmanlığı'nın müşterileri ve okuyucuları için Cumhuriyet'in 90. yıl armağanı olarak hazırladığı kitapçığın tamamını PDF olarak buradan indirebilirsiniz.

90 yılda Türkiye ekonomisiHaberi paylaşınLütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.