21 Haziran 2017

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖzet sonuçları, İçerik Oyunları başlığıyla 11 Mayıs 2017‘de gerçekleştirilen İçerikle Pazarlama Konferansı‘nda paylaşılan Sosyal Medya ve Markalar araştırmasının ayrıntılı raporu yayınlandı.

Son yıllarda her yaştan internet kullanıcısının hayatında kendine yer edinen sosyal medya platformları ve markaların sosyal medya kullanıcılarıyla ilişkisini ortaya koymak amacıyla 290 kişinin katılımıyla gerçelkleştirilen anket çalışmasının sonuçlarını içeren rapora aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Bölümü’nde gerçekleştirdiğimiz ve aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde yer alan kurulum aşamasında olan İçerikle Pazarlama Merkezi’nin de ilk araştırması olma özelliğini taşıyan rapor, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının markalarla nasıl ve hangi kanallardan ilişki kurduklarını, markaları hangi alanlarda dikkate aldıklarını, ne zaman ve nerede görmek istedikleriyle ilgili ipuçlarını ortaya çıkarma amacını taşıyor. Konferans esnasında özet sonuçları paylaşılan anketin, detaylı sonuçlarının yer aldığı raporda, genel katılımcı profili, yaş gruplarına yönelik sonuçlar ve yaş grupları arası karşılaştırmalı sonuçlar yer alıyor.

SOSYAL MEDYADA MARKALAR ANKETİ ANALİZ RAPORU'NU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN>>


Araştırmanın özet sonuçlarını aşağıdaki sunumda görebilirsiniz

Sosyal medyada markalar from Güventürk Görgülü


Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle
yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

29 Eylül 2017

Pazarlama danışmanı ne yapar?

Pazarlama danışmanı ne yapar?Satışlarınız düşüyorsa pazarlama bölümünüzün veya satış ekibinizin satışları artırmak için yapabileceği pek az şey vardır. Oysa size dışarıdan bakan bir pazarlama danışmanı, doğru tekniklerle kaybettiğiniz pazarı size kazand

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandı

Sosyal Medya ve Markalar araştırması yayınlandıÖn sonuçları 11 Mayıs'ta Bilgi Üniversitesi'nde gerçeklextirilen İçerikle Pazarlama Konferansı'nda paylaşılan Sosyal Medyada Markalar konulu araştırmanın sonuçlarını e-kitap olarak indirebilirsiniz.